Про проєкт

iLearn — безплатна освітня онлайн-платформа з навчальними відеокурсами, вебінарами і тестами для всіх, хто бажає підготуватися та успішно скласти НМТ (національний мультипредметний тест) та ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання).

В Україні щороку близько 300 000 абітурієнтів складають ЗНО, за результатами якого вступають до вищих навчальних закладів. Низка проведених досліджень в Україні демонструють пряму залежність результатів учнів від їх соціального та матеріального статусу:

  • лише 10% випускників інтернатів і 3,5% випускників з сільської місцевості складають ЗНО на високому рівні (результати дослідження аналітичного центру CEDOS 2016 року);
  • близько 20% випускників з сільської місцевості не склали ЗНО (результати дослідження аналітичного центру CEDOS 2016 року);
  • 38% абітурієнтів із сільської місцевості не вступили до ВНЗ (результати дослідження аналітичного центру CEDOS 2017 року).

Впродовж наступних років ситуація не змінилася - за результатами дослідження Vox Ukraine 2020 року:

  • Учні шкіл в обласних центрах за всіма предметами отримують вищий середній бал, ніж учні інших міст — 175 балів проти 167 відповідно.
  • Учні сільських шкіл усіх областей і за всіма предметами отримують гірші результати на вступних іспитах, тож рідше долають прохідний бар’єр.

Надання доступу до якісної освіти – один з пріоритетних напрямків Громадської Спілки «Освіторія». Ми прагнемо, щоб усі українські учні мали можливість вступити саме до тих ВНЗ, про які мріють, незалежно від місця проживання, навчального закладу, чи соціального статусу.

Ми переконані, що доступ до освіти має бути рівним для всіх.

Тому ми створили iLearn – відкриту онлайн-платформу з відеокурсами та вебінарами для підготовки до вступних випробувань.

Усе почалося зі співпраці з інтернатом в Чернігівській області, де ми проводили для дітей Skype-уроки з учителем математики, щоб підготувати їх до ЗНО. Результати за півроку інтенсивних занять нас вразили: діти вступили до Київського Національного Економічного Університету імені Вадима Гетьмана на бюджетну форму навчання. Саме тоді ми вирішили зробити цю програму всеукраїнською і доступною для кожної дитини.

У співпраці з командою ініціативних студентів Enactus КНЕУ ми створили першу пілотну версію платформи з основними курсами.

Побачивши наскільки великим є запит на таке навчання, у 2018 році «Освіторія» за підтримки Coca-Cola запустила вже потужну сучасну гейміфіковану платформу iLearn.

За час свого існування платформа iLearn здобув визнання від міжнародних експертів у сфері освіти на Всесвітньому конкурсі соціальних проєктів Enactus World Cup 2014 та долучився до освітніх ініціатив ООН.

iLearn – переможець першого конкурсу IT-проєктів у сфері е-демократії EGAP Challenge, що реалізується у рамках швейцарсько-української програми EGAP за підтримки Фонду Східна Європа.

Сьогодні на платформі доступні щоденні навчальні вебінари та розміщені онлайн-курси з основних шкільних предметів (українська мова і література, математика, історія України, англійська мова, біологія), а також вебінари з профорієнтації. До підготовки навчальних матеріалів залучені найкращі вчителі України – професіонали з досвідом онлайн-підготовки до ЗНО, чиї учні отримали результати 195+ балів.

Під час повномасштабного вторгнення ми в «Освіторії» зосередились на поновленні і збереженні освітніх процесів в України. Тож з появою НМТ ми адаптували нашу платформу і матеріали для підготовки до вимог нового тесту.

Вже понад 200 000 учнів з усієї країни скористалися можливостями платформи, серед яких і абітурієнти, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, але хочуть вступати до українських ВНЗ.

Цим проектом ми даємо дітям шанс досягти більшого. Усе, що потрібно, щоб розпочати навчання – це комп’ютер, інтернет і натхнення :)

Ми віримо в тебе і бажаємо успіхів!

Команда ГС «Освіторія»


Про ГС «Освіторія»

Онлайн-платформа iLearn створена командою ГС «Освіторія», яка допомагає реформувати та розвивати шкільну освіту в Україні.

Сьогодні наш фронт – освітній. Ми прагнемо зробити усе, аби 7 мільйонів дітей, що постраждали від повномасштабної війни, відновили навчання.

Основні напрямки діяльності «Освіторії»:

  • розвиток освітньої спільноти;
  • навчання та підтримка вчителів;
  • надання доступу до освіти всім українським дітям;
  • відновлення навчання під час війни;
  • створення інноваційних шкіл.

Ми вважаємо сферу освіти пріоритетною для України. Одна команда чи один міністр не можуть зрушити з місця всю систему, але за підтримки суспільства, бізнесу, учителів, батьків і дітей — це можливо. Ми доводимо це нашими освітніми проєктами, які вже прямо впливають на формування майбутнього України. Це наш внесок у те, якими будуть українці завтра, через рік, 10 і більше років.

Віримо у близьку перемогу та силу освіти!

Партнери проекту

partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner